Hendes Verden artikler på Alt.dk

Strikkeopskrifter

Strik en flot tunika med bindebånd i siderne

Af Mayflower, 28. januar 2019

Smart taske strikket med glidende farveskift

Af Stine Hoelgaard Johansen, 18. januar 2019

Strik en smart trøje med orange romber

Af Stine Hoelgaard Johansen, 2. januar 2019

Strik selv: Barnesweater med panda

Af Lone Flindt, 26. december 2018

Hækleopskrifter

Sådan hækler du din egen ternet ninja

Af Charlotte Søgaard, 1. februar 2019

Fin æblegrøn trøje i tunesisk hækling

Af Stine Hoelgaard Johansen, 4. januar 2019

Smukke hæklede billedrammer

Af Stine Hoelgaard Johansen, 14. november 2018

Nu kan du hækle din egen næsevarmer

Af Louise Gram, 22. oktober 2018

Strikkeopskrifter til baby

Strik selv: Barnesweater med panda

Af Lone Flindt, 26. december 2018

Strikkeopskrifter: Cardigan og tæppe til baby

Af Sanne Fjalland og Betina Jønsen Amager Strik Design, 27. august 2018

Skøn retro: Strikket trøje, hue og bukser

Af , 10. august 2018

Strik selv: Sød buksedragt med mønsterbort til baby

Af Stine Hoelgaard Johansen, 13. marts 2018

DIY

Valentinsdag i børnehøjde

Af Natasja Dalby Kiss, 11. februar 2019

Marker konfirmationen med et tilbageblik

Af Birgit Kaarvig, 10. februar 2019

DIY: Svæv væk i en hjemmelavet luftballon

Af , 5. februar 2019

Barnedåbspynt: 10 idéer i lyserød og lyseblå

Af Julie Bach Sandholm, 21. januar 2019

Dessert

Mandelpandekager med æble

Af Marie Melchior, 16. februar 2019

Valentinesdag: Søde hjerteformede kager

Af Sandra Leigh Draznin, 13. februar 2019

Romfromage med kokos

Af Bente Nissen Lundsgaard, 5. februar 2019

Italienske donuts: Bombolini

Af Louisa Lorang, 4. februar 2019

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Tine Thøgersen

Ansvarshavende chefredaktør

tine@hendesverden.dk

Kimmie Prütz Petersen

Mad- og boligredaktør

kpp@hendesverden.dk

Louise Gram

Håndarbejds- og hobbyredaktør

louiseg@hendesverden.dk

Louise Mørup Sonne

Artikel-, fiktions- og planteredakør

louise@hendesverden.dk

Charlotte Wagner

Art Director

wagner@hendesverden.dk

Maj Bjerring Sørensen

Sundheds- og skønhedsredaktør

maj@hendesverden.dk

Læserkontakt

hv@hendesverden.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om Hendes Verden

Hendes Verden byder på et hav af spændende og sjovt håndarbejde med masser af strik og hækling, men også broderi, syning og meget andet. Derudover får du et væld af lækre madopskrifter, ideer til have og bolig samt inspirerende hobby-sider. Hendes Verden byder også på masser af spændende læsestof samt hyggelige krydsord.