Hendes Verden artikler på Alt.dk

Strikkeopskrifter

Strik selv: Vest med sømandsbobler

Af Stine Hoelgaard Johansen, 15. oktober 2020

Strik selv: Bluse med påsatte ærmer

Af Mayflower, 28. maj 2020

Strik selv: Råhvide sokker til de små

Af Garnstudio, 2. januar 2020

Strik selv: Kort trøje i brede striber

Af Stine Hoelgaard Johansen, 29. august 2020

Hækleopskrifter

Hæklet æggevarmer: Fine små hajer

Af Gitte Blinkilde, 3. april 2020

Hækl selv: Sød gul and

Af Helle Ousted, 1. oktober 2020

Danmarks flotteste grydelapper 2020

Af Redaktionen, 18. oktober 2020

Hækl selv: Hæklet små fuglerede til påske

Af Inga Walløe, 1. april 2020

Strikkeopskrifter til baby

Strik selv: Barnesweater med panda

Af Lone Flindt, 11. februar 2020

Strik selv: Fin vest

Af Pernille Cordes for Englegarn, 22. januar 2020

Strik selv: Skøn hue med elefanter

Af Lis Paludan, 5. januar 2020

Strikket rensdyr

Af Ulla Mosegaard, 22. december 2019

Nem aftensmad

Spaghetti med tomat, basilikum og frisk mozzarella

Af Louisa Lorang, 19. maj 2020

Bagte rødbeder med rød quinoa

Af Marie Melchior, 29. september 2020

Nem grøn pastaret med avocado

Af , 30. april 2020

Aftensmad på ingen tid: Lynstegt kylling med æbler

Af Vibeke Lehn, 1. september 2020

Dessert

Nøddebund med bær og hvid chokocreme

Af Bente Halkjær Jensen, 6. maj 2020

Nemme ispinde med jordbær og kokosmælk

Af Ditte Ingemann, 25. august 2020

Sommerens nemmeste dessert: Eton mess med råsyltede jordbær

Af Cecilie Sofie Svensson, 23. maj 2020

Sund og nem dessert: Stegte blommer med vaniljeskyr

Af Lone Kjær, 2. september 2020

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Tine Thøgersen

Ansvarshavende chefredaktør

tine@hendesverden.dk

Kimmie Prütz Petersen

Madredaktør

kpp@hendesverden.dk

Louise Gram

Håndarbejds- og hobbyredaktør

louiseg@hendesverden.dk

Louise Mørup Sonne

Artikel-, fiktions- og planteredakør

louise@hendesverden.dk

Charlotte Wagner

Art Director

wagner@hendesverden.dk

Maj Bjerring Sørensen

Sundheds-, skønheds- og boligredaktør

maj@hendesverden.dk

Læserkontakt

hv@hendesverden.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk

annonce.egmontpublishing.dk

annonce.egmontpublishing.dk/contact


Om Hendes Verden

Hendes Verden byder på et hav af spændende og sjovt håndarbejde med masser af strik og hækling, men også broderi, syning og meget andet. Derudover får du et væld af lækre madopskrifter, ideer til have og bolig samt inspirerende hobby-sider. Hendes Verden byder også på masser af spændende læsestof samt hyggelige krydsord.