Hendes Verden artikler på Alt.dk

Strikkeopskrifter

Vild med garn? Søstrene Grene lancerer stort opskrifthæfte – få det gratis her

Af , 3. september 2020

Strikket rensdyr

Af Ulla Mosegaard, 22. december 2019

Strik selv: Kort trøje i brede striber

Af Stine Hoelgaard Johansen, 29. august 2020

Strik selv: Bluse med bølgeærmer

Af Stine Hoelgaard Johansen, 18. juni 2020

Hækleopskrifter

Sådan hækler du en flettet julestjerne

Af Stine Asrup Søgaard, 9. november 2020

Vild med garn? Søstrene Grene lancerer stort opskrifthæfte – få det gratis her

Af , 3. september 2020

Hæklet smuk skuldertaske med glitrende perler

Af Louise Gram, 8. april 2020

Skøn retro: Hæklede små dukker

Af , 13. august 2020

Strikkeopskrifter til baby

Strik selv: Fin babytrøje i strukturmønster

Af Stine Hoelgaard Johansen, 17. april 2020

Strik selv: Barnesweater med panda

Af Lone Flindt, 11. februar 2020

Strik en fin babytrøje i omvendt glat

Af Stine Hoelgaard Johansen, 1. maj 2020

Strik selv: Skøn hue med elefanter

Af Lis Paludan, 5. januar 2020

Nem aftensmad

Sådan laver du risengrød under dynen

Af Mette Mølbak, 8. november 2020

Svampetærte med spinat og bacon

Af Nadia Mathiasen , 16. september 2020

Bagte rødbeder med rød quinoa

Af Marie Melchior, 29. september 2020

Sund lørdagskylling

Af Vibeke Lehn, 26. september 2020

Dessert

Nem & lækker rabarbertrifli

Af Pernille Skøjdt, 23. juni 2020

Nem dessert: Æble-brombær–crumble

Af Redaktionen, 22. august 2020

S’mores med kokos og chokolade

Af Cecilie Sofie Svensson, 1. juli 2020

Sådan laver du hjemmelavede Snickers-tærter

Af Sandra Leigh Draznin, 26. august 2020

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Tine Thøgersen

Ansvarshavende chefredaktør

tine@hendesverden.dk

Kimmie Prütz Petersen

Madredaktør

kpp@hendesverden.dk

Louise Gram

Håndarbejds- og hobbyredaktør

louiseg@hendesverden.dk

Louise Mørup Sonne

Artikel-, fiktions- og planteredakør

louise@hendesverden.dk

Charlotte Wagner

Art Director

wagner@hendesverden.dk

Maj Bjerring Sørensen

Sundheds-, skønheds- og boligredaktør

maj@hendesverden.dk

Læserkontakt

hv@hendesverden.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk

annonce.egmontpublishing.dk

annonce.egmontpublishing.dk/contact


Om Hendes Verden

Hendes Verden byder på et hav af spændende og sjovt håndarbejde med masser af strik og hækling, men også broderi, syning og meget andet. Derudover får du et væld af lækre madopskrifter, ideer til have og bolig samt inspirerende hobby-sider. Hendes Verden byder også på masser af spændende læsestof samt hyggelige krydsord.