Hendes Verden artikler på Alt.dk

Strikkeopskrifter

Strik selv: Bluse med perler på skuldrene

Af Stine Hoelgaard Johansen, 5. april 2019

Strik selv: Multistribet bluse

Af Mayflower, 11. marts 2019

Lækker vamset trøje med 3/4 ærmer

Af Stine Hoelgaard Johansen, 25. februar 2019

Skøn pigekjole

Af Jena Kofoed, 19. juli 2017

Hækleopskrifter

Hækl selv studenterhuen, der ikke trykker...

Af Charlotte Kofoed Westh, 1. april 2019

Smuk hæklet blomsterpude

Af Stine Hoelgaard Johansen, 27. august 2018

Hækl selv: Sød hæklet teddybjørn

Af Sabrina Dürr for Hjertegarn, 13. august 2018

Hækl den fineste barselsgave til den nyfødte

Af Mayflower, 26. marts 2019

Strikkeopskrifter til baby

Strik selv: Sød buksedragt med mønsterbort til baby

Af Stine Hoelgaard Johansen, 13. marts 2018

Strik selv: Hagesmæk med butterfly

Af Sisse Chytræus, 25. juli 2017

Strik selv: Bindesjal til mor og barn

Af Pia Stær for Cewec, 20. juli 2017

Strikkeopskrifter: Cardigan og tæppe til baby

Af Sanne Fjalland og Betina Jønsen Amager Strik Design, 27. august 2018

Nem aftensmad

Nem pizza, one-pot-pasta & shepherd’s pie: Her er ugens madplan til dig

Af Hanne Bang, 1. marts 2019

Bagte torskeloins med porrer, gulerødder og ingefær

Af Vibeke Lehn, 26. februar 2019

Hverdagsklassiker med kødboller og pesto

Af Lone Kjær, 7. marts 2019

Stegte linser med oksekød og rødbede

Af Louisa Lorang, 15. januar 2019

Dessert

Påskeæg med pistacie og syltet ingefær

Af Cecilie Sofie Svensson, 15. april 2019

Ananas-cupcakes

Af Sandra Leigh Draznin, 8. april 2019

Dannebrogskage

Af Sandra Leigh Draznin, 29. april 2019

Bagt appelsindessert

Af Marie Melchior, 14. januar 2019

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Tine Thøgersen

Ansvarshavende chefredaktør

tine@hendesverden.dk

Kimmie Prütz Petersen

Madredaktør

kpp@hendesverden.dk

Louise Gram

Håndarbejds- og hobbyredaktør

louiseg@hendesverden.dk

Louise Mørup Sonne

Artikel-, fiktions- og planteredakør

louise@hendesverden.dk

Charlotte Wagner

Art Director

wagner@hendesverden.dk

Maj Bjerring Sørensen

Sundheds-, skønheds- og boligredaktør

maj@hendesverden.dk

Læserkontakt

hv@hendesverden.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om Hendes Verden

Hendes Verden byder på et hav af spændende og sjovt håndarbejde med masser af strik og hækling, men også broderi, syning og meget andet. Derudover får du et væld af lækre madopskrifter, ideer til have og bolig samt inspirerende hobby-sider. Hendes Verden byder også på masser af spændende læsestof samt hyggelige krydsord.