Hendes Verden artikler på Alt.dk

Strikkeopskrifter

Strik selv: Sweater med hul- og fletmønster

Af Lene Holme-Samsøe for Permin, 15. januar 2018

Strik selv: Pandebånd i kurveflet

Af Louise Gram, 2. januar 2018

Strik selv: Trøje med zigzagmønster

Af Ninette Hartwich for Permin, 21. december 2017

Strik selv: Sweater med ræve

Af Stine Hoelgaard Johansen, 8. december 2017

Hækleopskrifter

Hækleopskrift: Farverigt barnevognstæppe

Af Louise Gram, 16. januar 2018

Hækl selv: Chip & Chap og julemænd med lys

Af Susanne Tagge, 13. december 2017

Hækl selv: Fin flagranke

Af Gitte Blinkilde, 29. november 2017

Hækl selv: Fint juletræ

Af Gitte Blinkilde, 29. november 2017

Strikkeopskrifter til baby

Strik selv: Sød buksedragt

Af Mayflower, 20. november 2017

Strik selv: Smuk dåbskjole til barnedåb

Af Svarta Fåret, 8. november 2017

Strik selv: Fin bodystocking i rib

Af Sisse Chytræus, 31. juli 2017

Strik selv: Hagesmæk med butterfly

Af Sisse Chytræus, 25. juli 2017

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Tine Thøgersen

Ansvarshavende chefredaktør

tine@hendesverden.dk

Kimmie Prütz Petersen

Mad- og boligredaktør

kpp@hendesverden.dk

Louise Gram

Håndarbejds- og hobbyredaktør

louiseg@hendesverden.dk

Louise Mørup Sonne

Artikel-, fiktions- og planteredakør

louise@hendesverden.dk

Charlotte Wagner

Art Director

wagner@hendesverden.dk

Maj Bjerring Sørensen

Sundheds- og skønhedsredaktør

maj@hendesverden.dk

Læserkontakt

hv@hendesverden.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om Hendes Verden

Er man åben og kreativ af natur, så er det oplagt at åbne Hendes Verden. Dyk ned i en inspirationskilde af bolig, mad og hobby og hør beretninger fra helse- og skønhedsverdenen. Få gode råd til hverdagens udfordringer og læs redaktionens anbefalinger om alt fra nye helseprodukter til madtendenser fra nær og fjern. Vi fejrer det sunde liv og det gode humør – følg med i vores verden her.