Hendes Verden artikler på Alt.dk

Strikkeopskrifter

Stribet djævlehue

Af Lene Holme Samsøe, 6. marts 2018

Strikker du? Her er 13 ting du ikke kan undvære

Af Inga Walløe, 6. maj 2019

Strik smukke koraller og støt en god sag

Af Vithard Villumsen, 8. marts 2019

DM i grydelapper: Hvem laver Danmarks fineste grydelap?

Af Redaktionen, 28. maj 2019

Hækleopskrifter

Smuk hæklet blomsterpude

Af Stine Hoelgaard Johansen, 27. august 2018

Hækl den fineste barselsgave til den nyfødte

Af Mayflower, 26. marts 2019

Fin hagesmæk i tunesisk hækling

Af Lis Paludan, 21. maj 2019

DM i grydelapper: Hvem laver Danmarks fineste grydelap?

Af Redaktionen, 28. maj 2019

Strikkeopskrifter til baby

Strik selv: Mikkel Ræv

Af Stine Hoelgaard Johansen, 23. juli 2017

Strik selv: Sød buksedragt med mønsterbort til baby

Af Stine Hoelgaard Johansen, 13. marts 2018

Fin strikket pilotjakke med flyverhjelm

Af Edith Kristine Nielsen, 30. april 2019

Stribet djævlehue

Af Lene Holme Samsøe, 6. marts 2018

Nem aftensmad

Penne med courgette & kylling

Af Marie Melchior og Bente Nissen Lundsgaard, 24. juli 2019

Pasta med laks og broccoli

Af Bente Nissen Lundsgaard, 4. august 2019

Spaghetti med tomat, basilikum og frisk mozzarella

Af Louisa Lorang, 20. marts 2019

Bagte torskeloins med porrer, gulerødder og ingefær

Af Vibeke Lehn, 26. februar 2019

Dessert

Redaktionen tester: Her er de bedste veganske is

Af Amalie Louise Larsen, 21. juni 2019

Blondekager med skum og bær

Af Marie Melchior, 7. august 2019

Nøddebund med bær og hvid chokocreme

Af Bente Halkjær Jensen, 24. juli 2019

Citrontærter med passionsfrugt

Af Bente Nissen Lundsgaard, 2. april 2019

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Tine Thøgersen

Ansvarshavende chefredaktør

tine@hendesverden.dk

Kimmie Prütz Petersen

Madredaktør

kpp@hendesverden.dk

Louise Gram

Håndarbejds- og hobbyredaktør

louiseg@hendesverden.dk

Louise Mørup Sonne

Artikel-, fiktions- og planteredakør

louise@hendesverden.dk

Charlotte Wagner

Art Director

wagner@hendesverden.dk

Maj Bjerring Sørensen

Sundheds-, skønheds- og boligredaktør

maj@hendesverden.dk

Læserkontakt

hv@hendesverden.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om Hendes Verden

Hendes Verden byder på et hav af spændende og sjovt håndarbejde med masser af strik og hækling, men også broderi, syning og meget andet. Derudover får du et væld af lækre madopskrifter, ideer til have og bolig samt inspirerende hobby-sider. Hendes Verden byder også på masser af spændende læsestof samt hyggelige krydsord.