Hendes Verden artikler på Alt.dk

Strikkeopskrifter

Strik selv: Grå bluse med snoninger

Af Stine Hoelgaard Johansen, 2. februar 2018

Strikkeopskrift: Lyserød patentstrikket sweater

Af Mayflower, 31. januar 2018

Strikkeopskrift: Blå bluse med hulmønster

Af Katarina Segerbrand for Järbo, 31. januar 2018

Strik selv: Sweater med hul- og fletmønster

Af Lene Holme-Samsøe for Permin, 15. januar 2018

Hækleopskrifter

Skøn retro: Hæklede runde grydelapper

Af Malli Porsild, 7. februar 2018

Hækl selv: Farlig Stegosaurus

Af Svarta Fåret, 31. januar 2018

Hækl selv: Lyseblå hagesmæk med ærmer

Af Lis Paludan, 17. januar 2018

Hækleopskrift: Farverigt barnevognstæppe

Af Louise Gram, 16. januar 2018

Strikkeopskrifter til baby

Strik selv: Sød buksedragt

Af Mayflower, 20. november 2017

Strik selv: Smuk dåbskjole til barnedåb

Af Svarta Fåret, 8. november 2017

Strik selv: Fin bodystocking i rib

Af Sisse Chytræus, 31. juli 2017

Strik selv: Hagesmæk med butterfly

Af Sisse Chytræus, 25. juli 2017

Slankekur

Vi har testet, men holder kuren stadig? 5-2-kuren

Af Charlotte Wendt Jensen, 20. februar 2018

Aldrig mere yoyo-vægt: 5 råd du ikke har hørt før

Af Birgitte Bartholdy, 19. februar 2018

Test: Hvad sker der i kroppen, hvis du spiser mere basisk i en uge?

Af Marie Varming, 19. februar 2018

En størrelse ned og mere energi på 4 uger? Vi tester MK-kuren

Af Amalie Louise Larsen, 12. februar 2018

Sund aftensmad

Mørbradgryde med søde kartofler og appelsin

Af Vibeke Lehn, 28. januar 2018

4 lækre vintersalater

Af Lone Kjær, 22. januar 2018

Marokkansk tærte med lam

Af Lone Kjær, 21. januar 2018

Lowcarb-lasagne med kylling

Af Louisa Lorang, 14. januar 2018

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Tine Thøgersen

Ansvarshavende chefredaktør

tine@hendesverden.dk

Kimmie Prütz Petersen

Mad- og boligredaktør

kpp@hendesverden.dk

Louise Gram

Håndarbejds- og hobbyredaktør

louiseg@hendesverden.dk

Louise Mørup Sonne

Artikel-, fiktions- og planteredakør

louise@hendesverden.dk

Charlotte Wagner

Art Director

wagner@hendesverden.dk

Maj Bjerring Sørensen

Sundheds- og skønhedsredaktør

maj@hendesverden.dk

Læserkontakt

hv@hendesverden.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om Hendes Verden

Er man åben og kreativ af natur, så er det oplagt at åbne Hendes Verden. Dyk ned i en inspirationskilde af bolig, mad og hobby og hør beretninger fra helse- og skønhedsverdenen. Få gode råd til hverdagens udfordringer og læs redaktionens anbefalinger om alt fra nye helseprodukter til madtendenser fra nær og fjern. Vi fejrer det sunde liv og det gode humør – følg med i vores verden her.