Hendes Verden artikler på Alt.dk

Strikkeopskrifter

Strik selv: Kort raglantrøje i petroleumsblå

Af Stine Hoelgaard Johansen, 18. marts 2022

Strik selv: De nemme ragsokker

Af Stine Hoelgaard Johansen, 31. december 2021

Stribet djævlehue

Af Lene Holme Samsøe, 8. januar 2021

Strik selv: Skøn hue med elefanter

Af Lis Paludan, 10. januar 2021

Hækleopskrifter

Christine er politisk chef for Google – men bruger fritiden på det, dronning Margrethe har anbefalet…

Af Tea Sletved, 1. februar 2022

Fine hæklede hjerter på snor

Af Stine Hoelgaard Johansen, 14. december 2021

Hæklet smuk skuldertaske med glitrende perler

Af Louise Gram, 27. december 2021

Hækl selv: Sød gul and

Af Helle Ousted, 23. august 2022

Strikkeopskrifter til baby

Strik selv: Fin vest

Af Pernille Cordes for Englegarn, 22. januar 2020

Strik selv: Råhvide sokker til de små

Af Garnstudio, 8. januar 2021

Strikket rensdyr

Af Ulla Mosegaard, 22. december 2019

Strik selv: Skøn hue med elefanter

Af Lis Paludan, 10. januar 2021

Nem aftensmad

One pot: Sådan laver du lynhurtig lasagne i one pot

Af Bente Nissen Lundsgaard, 25. april 2022

Hurtig pulled pork med tacos og spicy jordbærsalsa

Af Mette Helbæk, 29. juni 2022

Bagte kartofler med kylling & karry

Af Bente Nissen Lundsgaard, 15. april 2022

Pasta med nye ærter og flødesovs

Af Mai Knauer, 13. juni 2022

Dessert

Tiramisu med gin og sommerbær

Af Bente Nissen Lundsgaard, 30. maj 2022

Is uden ismaskine: Sådan gør du

Af , 20. juni 2022

Nem rabarbercrumble med marcipan

Af Bente Nissen Lundsgaard, 25. maj 2022

6 suveræne opskrifter til sommerfesten eller studentergildet

Af Sandra Leigh Draznin, 9. juni 2022

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Tine Thøgersen

Ansvarshavende chefredaktør

tine@hendesverden.dk

Kimmie Prütz Petersen

Madredaktør

kpp@hendesverden.dk

Louise Gram

Håndarbejds- og hobbyredaktør

louiseg@hendesverden.dk

Louise Mørup Sonne

Artikel-, fiktions- og planteredakør

louise@hendesverden.dk

Charlotte Wagner

Art Director

wagner@hendesverden.dk

Maj Bjerring Sørensen

Sundheds-, skønheds- og boligredaktør

maj@hendesverden.dk

Læserkontakt

hv@hendesverden.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 70 20 31 00 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk

annonce.egmontpublishing.dk

annonce.egmontpublishing.dk/contact


Om Hendes Verden

Hendes Verden byder på et hav af spændende og sjovt håndarbejde med masser af strik og hækling, men også broderi, syning og meget andet. Derudover får du et væld af lækre madopskrifter, ideer til have og bolig samt inspirerende hobby-sider. Hendes Verden byder også på masser af spændende læsestof samt hyggelige krydsord.