Hendes Verden artikler på Alt.dk

Strikkeopskrifter

Strik selv: Den smukkeste WaveBag fra VesterbyCrea

Af Vesterbycrea, 22. maj 2024

Strik selv: Den smukkeste sweater fra VesterbyCrea

Af Vesterbycrea, 15. maj 2024

Strik selv: Den smarte Okapi Poncho fra Stine Radicke Knitwear Design

Af Stine Radicke Knitwear Design, 8. maj 2024

Strik selv: Den fine Nigrum Tee Placket fra Refined Knitwear

Af Refined Knitwear, 1. maj 2024

Strikkeopskrifter til baby

Blød raglan-bluse med knaplukninger til baby

Af , 31. oktober 2023

Strik selv: Sød og luftig kjole til børn

Af Anita Brathetland for Sandnes garn hæfte 1907, 12. oktober 2023

Sødt buksesæt i perlerib til baby

Af Lise-Lotte Nilsson & Stine Hoelgaard Johansen, 9. august 2023

Lun cardigan med bølgemønster til baby

Af Sisse Chytræus, 4. august 2023

Nem aftensmad

Grøn lasagne

Af , 18. september 2023

Festmiddag på ingen tid: Ovnbagt laks med tilbehør

Af , 18. september 2023

Peberfrugter med fyld - nem og børnevenlig aftensmad

Af Kristina Eriksson, 13. september 2023

Citronkylling i fad - med himmelsk stegesky

Af Marie Melchior, 12. september 2023

Dessert

Lav de lækreste kanelruller

Af Frederikke Wærens, 20. maj 2024

Den lækreste cookiekage

Af Frederikke Wærens, 16. maj 2024

Nem og hurtig tiramisu

Af Frederikke Wærens, 22. april 2024

Lækre havregrynscookies med brunet smør og valnødder

Af Frederikke Wærens, 11. januar 2024

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Tine Thøgersen

Ansvarshavende chefredaktør

tine@hendesverden.dk

Kimmie Prütz Petersen

Madredaktør

kpp@hendesverden.dk

Louise Gram

Håndarbejds- og hobbyredaktør

louiseg@hendesverden.dk

Louise Mørup Sonne

Artikel-, fiktions- og planteredakør

louise@hendesverden.dk

Charlotte Wagner

Art Director

wagner@hendesverden.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 70 20 31 00 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk

www.storyhouseegmont.dk/media-kit

www.storyhouseegmont.dk/kontakt

 

Læserkontakt

hv@hendesverden.dk


Om Hendes Verden

Hendes Verden byder på et hav af spændende og sjovt håndarbejde med masser af strik og hækling, men også broderi, syning og meget andet. Derudover får du et væld af lækre madopskrifter, ideer til haven, masser af interessant læsestof samt hyggelige krydsord.