Hendes Verden artikler på Alt.dk

Strikkeopskrifter

Knithouse - Strik din egen Mads Nørgaard-sweater

Af , 21. november 2017

Strik selv: Vrangstribet hue

Af Louise Gram, 13. november 2017

Strik selv: Smuk dåbskjole til barnedåb

Af Svarta Fåret, 8. november 2017

Strik selv: Hue med kontrastkant

Af Stine Hoelgaard Johansen, 2. november 2017

Hækleopskrifter

Hækl selv: Hæklet kogle

Af Louise Gram, 16. november 2017

Hækl selv: Kært krybbespil

Af Karen Marie Dehn og Stine Hoelgaard Johansen, 4. november 2017

Hækl selv: Hæklet luciaoptog

Af Svarta Fåret, 3. november 2017

Hækl selv: Sød stribet elefant

Af Line Wegger, 2. november 2017

Pastaretter

Carbonara med svampe

Af Ove Lindfors/Linnea Press, 23. oktober 2017

Lækre kødboller med oregano og parmesanost - perfekte til pasta

Af Katrine Klinken, 13. september 2017

One-pot med spaghetti

Af Marie Melchior, 11. september 2017

Kyllingeboller i tomatsovs

Af Runa Pihlmann, 20. august 2017

Bagning

Sådan kommer du i gang med din helt egen bagedyst hjemme i køkkenet

Af Redaktionen, 22. november 2017

Flot fletbrød med birkes

Af Bente Nissen Lundsgaard, 13. november 2017

Bag dine egne spiselige knapper

Af Nicoline Olsen, 1. november 2017

Hjemmebagte tebirkes

Af Marie Melchior, 23. oktober 2017

Læs også om


Følg os på

Tilmeld dig vores Nyhedsbrev

Få inspiration til alt fra madlavning, sundhed og velvære samt et hav af spændende artikler og sjove konkurrencer ind i din postkasse.

Ja tak, jeg vil gerne modtage Hendes Verdens e-mail nyhedsbrev med artikler, markedsføring mm. fra Hendes Verden og Hendes Verdens partnere. Læs mere om nyhedsbrevet, partnerne og deres produkter her.


Kontakt

Redaktionen


Tine Thøgersen

Ansvarshavende chefredaktør

tine@hendesverden.dk

Kimmie Prütz Petersen

Mad- og boligredaktør

kpp@hendesverden.dk

Louise Gram

Håndarbejds- og hobbyredaktør

louiseg@hendesverden.dk

Louise Mørup Sonne

Artikel-, fiktions- og planteredakør

louise@hendesverden.dk

Charlotte Wagner

Art Director

wagner@hendesverden.dk

Maj Bjerring Sørensen

Sundheds- og skønhedsredaktør

maj@hendesverden.dk

Læserkontakt

hv@hendesverden.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om Hendes Verden

Er man åben og kreativ af natur, så er det oplagt at åbne Hendes Verden. Dyk ned i en inspirationskilde af bolig, mad og hobby og hør beretninger fra helse- og skønhedsverdenen. Få gode råd til hverdagens udfordringer og læs redaktionens anbefalinger om alt fra nye helseprodukter til madtendenser fra nær og fjern. Vi fejrer det sunde liv og det gode humør – følg med i vores verden her.