Hendes Verden artikler på Alt.dk

Strikkeopskrifter

Skøn retro: Strikket trøje, hue og bukser

Af , 10. august 2018

Strik en laksefarvet bluse med hulmønster

Af Stine Hoelgaard Johansen, 11. december 2018

Strik en fin lyserød klud med hjerter

Af Pia Aas Degn, 10. december 2018

Smuk rundstrikket bluse med let bærestykke

Af Stine Hoelgaard Johansen, 20. marts 2019

Hækleopskrifter

DIY: Hæklet ampel til planter og blomster

Af Stine Hoelgaard Johansen, 20. juni 2018

Nu kan du hækle din egen næsevarmer

Af Louise Gram, 22. oktober 2018

Sådan hækler du din egen ternet ninja

Af Charlotte Søgaard, 1. februar 2019

Fin æblegrøn trøje i tunesisk hækling

Af Stine Hoelgaard Johansen, 4. januar 2019

Strikkeopskrifter til baby

Strik selv: Bindesjal til mor og barn

Af Pia Stær for Cewec, 20. juli 2017

Strik selv: Barnesweater med panda

Af Lone Flindt, 26. december 2018

Strik selv: Sød buksedragt med mønsterbort til baby

Af Stine Hoelgaard Johansen, 13. marts 2018

Skøn retro: Strikket trøje, hue og bukser

Af , 10. august 2018

DIY

Tillykke til de 10 vindere: Her er Danmarks fineste grydelapper

Af Redaktionen, 21. august 2018

11 gode idéer til flotte og sjove julekort

Af Anne Bang, 22. november 2018

DIY: Lav en smuk blomsterkrans, der holder evigt

Af Rikke Bjurstrøm, 22. marts 2019

10 tips: Sådan kan du bruge tørrede blomster

Af Julie Wittrup og Mikkel Dahlstrøm / Another Studio, 13. december 2018

Dessert

Mandelkager med appelsinchips og hindbær

Af Marie Melchior, 22. november 2018

Chokolademousse med nøddebund

Af Karen Hare, 11. marts 2019

Skøn nytårsdessert: Syllabub

Af Marie Melchior, 23. november 2018

Valnøddelagkage fra Svinkløv Badehotel

Af Kenneth Hansen, 5. januar 2019

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Tine Thøgersen

Ansvarshavende chefredaktør

tine@hendesverden.dk

Kimmie Prütz Petersen

Mad- og boligredaktør

kpp@hendesverden.dk

Louise Gram

Håndarbejds- og hobbyredaktør

louiseg@hendesverden.dk

Louise Mørup Sonne

Artikel-, fiktions- og planteredakør

louise@hendesverden.dk

Charlotte Wagner

Art Director

wagner@hendesverden.dk

Maj Bjerring Sørensen

Sundheds- og skønhedsredaktør

maj@hendesverden.dk

Læserkontakt

hv@hendesverden.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om Hendes Verden

Hendes Verden byder på et hav af spændende og sjovt håndarbejde med masser af strik og hækling, men også broderi, syning og meget andet. Derudover får du et væld af lækre madopskrifter, ideer til have og bolig samt inspirerende hobby-sider. Hendes Verden byder også på masser af spændende læsestof samt hyggelige krydsord.