Hendes Verden artikler på Alt.dk

Strikkeopskrifter

Internettet gik amok over Harry Styles-cardigan: Nu kan du selv strikke den!

Af Pernille Rosenkilde, 24. februar 2021

Strik selv: Dejlige sokker med fine hjerter

Af DROPS Design, 4. februar 2021

Strik selv: Skøn hue med elefanter

Af Lis Paludan, 10. januar 2021

Stribet djævlehue

Af Lene Holme Samsøe, 8. januar 2021

Hækleopskrifter

Hækl selv: Farlig Stegosaurus

Af Svarta Fåret, 17. februar 2021

Små hæklede påskeæg

Af Marie-Llouise Barré Hansen, 1. april 2021

Små hæklede påskekyllinger

Af Heidi B. Johannesen & Pia H. Johannesen - kreadeluxe.com, 30. marts 2021

Skønne hæklede cupcakeæg

Af Gitte Schou Hansen, 31. marts 2021

Strikkeopskrifter til baby

Strik selv: Lun halsedisse

Af Sandnes Garn, 9. januar 2021

Strik selv: Skøn hue med elefanter

Af Lis Paludan, 10. januar 2021

Strik selv: Råhvide sokker til de små

Af Garnstudio, 8. januar 2021

Stribet djævlehue

Af Lene Holme Samsøe, 8. januar 2021

Nem aftensmad

Nem opskrift på lækker kartoffelpizza

Af Marie Melchior, 2. februar 2021

Ryd op i køkkenskabene: Her er 5 lækre retter med dåsemad

Af Christine Bille, 31. januar 2021

Pasta med cremet sauce og svampe

Af Cecilie Svensson, 3. januar 2021

Bagte kartofler med frisk mozzarella og spinat

Af Bente Nissen Lundsgaard, 3. februar 2021

Dessert

Vild med is? Her er 4 nye lækre og sunde(re) varianter

Af Vibeke Lehn, 30. marts 2021

Skøn dessert: Tequila sunrise fromage

Af Bente Nissen Lundsgaard, 30. marts 2021

Risalamande og kirsebærsauce

Af Bente Nissen Lundsgaard, 23. december 2020

Spansk cheesecake med citron

Af Sandra Leigh Draznin, 8. marts 2021

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Tine Thøgersen

Ansvarshavende chefredaktør

tine@hendesverden.dk

Kimmie Prütz Petersen

Madredaktør

kpp@hendesverden.dk

Louise Gram

Håndarbejds- og hobbyredaktør

louiseg@hendesverden.dk

Louise Mørup Sonne

Artikel-, fiktions- og planteredakør

louise@hendesverden.dk

Charlotte Wagner

Art Director

wagner@hendesverden.dk

Maj Bjerring Sørensen

Sundheds-, skønheds- og boligredaktør

maj@hendesverden.dk

Læserkontakt

hv@hendesverden.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk

annonce.egmontpublishing.dk

annonce.egmontpublishing.dk/contact


Om Hendes Verden

Hendes Verden byder på et hav af spændende og sjovt håndarbejde med masser af strik og hækling, men også broderi, syning og meget andet. Derudover får du et væld af lækre madopskrifter, ideer til have og bolig samt inspirerende hobby-sider. Hendes Verden byder også på masser af spændende læsestof samt hyggelige krydsord.