Hendes Verden artikler på Alt.dk

Strikkeopskrifter

Perfekt til de varme sommernætter: Strik selv denne smukke trøje i fletmønster

Af Design: Lana Grossa, 3. juli 2024

Strik selv: Den sødeste børnevest med lomme

Af Design: Lana Grossa, 1. juli 2024

Bedstefarstrik til de små: Strik den sødeste trøje med sjalskrave til den mindste

Af Design: Lana Grossa, 24. juni 2024

Strik nemt selv den flotteste top med stropper

Af Design: Drops Design, 18. juni 2024

Strikkeopskrifter til baby

Blød raglan-bluse med knaplukninger til baby

Af , 31. oktober 2023

Strik selv: Sød og luftig kjole til børn

Af Anita Brathetland for Sandnes garn hæfte 1907, 12. oktober 2023

Sødt buksesæt i perlerib til baby

Af Lise-Lotte Nilsson & Stine Hoelgaard Johansen, 9. august 2023

Lun cardigan med bølgemønster til baby

Af Sisse Chytræus, 4. august 2023

Nem aftensmad

Grøn lasagne

Af , 18. september 2023

Festmiddag på ingen tid: Ovnbagt laks med tilbehør

Af , 18. september 2023

Peberfrugter med fyld - nem og børnevenlig aftensmad

Af Kristina Eriksson, 13. september 2023

Citronkylling i fad - med himmelsk stegesky

Af Marie Melchior, 12. september 2023

Dessert

Lav nemt selv de lækreste pistaciesnegle

Af Frederikke Wærens, 4. juni 2024

Lav de lækreste kanelruller

Af Frederikke Wærens, 20. maj 2024

Den lækreste cookiekage

Af Frederikke Wærens, 16. maj 2024

Nem og hurtig tiramisu

Af Frederikke Wærens, 22. april 2024

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Tine Thøgersen

Ansvarshavende chefredaktør

tine@hendesverden.dk

Kimmie Prütz Petersen

Madredaktør

kpp@hendesverden.dk

Louise Gram

Håndarbejds- og hobbyredaktør

louiseg@hendesverden.dk

Louise Mørup Sonne

Artikel-, fiktions- og planteredakør

louise@hendesverden.dk

Charlotte Wagner

Art Director

wagner@hendesverden.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 70 20 31 00 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk

www.storyhouseegmont.dk/media-kit

www.storyhouseegmont.dk/kontakt

 

Læserkontakt

hv@hendesverden.dk


Om Hendes Verden

Hendes Verden byder på et hav af spændende og sjovt håndarbejde med masser af strik og hækling, men også broderi, syning og meget andet. Derudover får du et væld af lækre madopskrifter, ideer til haven, masser af interessant læsestof samt hyggelige krydsord.