Hendes Verden artikler på Alt.dk

Strikkeopskrifter

Strikket rensdyr

Af Ulla Mosegaard, 22. december 2019

Strik selv: Råhvide sokker til de små

Af Garnstudio, 8. januar 2021

Strik selv: Lun halsedisse

Af Sandnes Garn, 9. januar 2021

Strik selv: Sommerbluse med pufærmer

Af Stine Hoelgaard Johansen, 16. august 2021

Hækleopskrifter

Hækl selv: Farlig Stegosaurus

Af Svarta Fåret, 17. februar 2021

Små hæklede påskekyllinger

Af Heidi B. Johannesen & Pia H. Johannesen - kreadeluxe.com, 30. marts 2021

Fin hæklet clutch: Du skal kun bruge et garnnøgle

Af Stine Hoelgaard Johansen, 13. april 2021

Hækl din egen campingvogn

Af Sofia Lenjesson, 15. februar 2021

Strikkeopskrifter til baby

Stribet djævlehue

Af Lene Holme Samsøe, 8. januar 2021

Strik selv: Fin vest

Af Pernille Cordes for Englegarn, 22. januar 2020

Strik selv: Skøn hue med elefanter

Af Lis Paludan, 10. januar 2021

Strik selv: Fin babytrøje i strukturmønster

Af Stine Hoelgaard Johansen, 17. april 2020

Nem aftensmad

Laks med soja og sesam

Af Bente Nissen Lundsgaard, 8. juni 2021

1 bouillon = 3 nemme og sunde supper: Få opskrifterne her

Af Vibeke Lehn, 31. august 2021

Okonomiyaki: Sådan laver du de japanske pandekager

Af Sandra Leigh Draznin, 22. juni 2021

Aftensmad på 15 minutter: Pandestegte tomater med pasta

Af Marie Melchior, 18. august 2021

Dessert

Stikkelsbærtærte med kokosmazarin

Af Sandra Leigh Draznin, 31. juli 2021

Sæsonens bedste dessert: Æblekage med brombær

Af Lone Kjær, 6. september 2021

Fineste sommerdessert: Mini pavlova med hindbær & passionsfrugt

Af Cecilie Svensson, 17. juni 2021

Hvid chokoladekage med hindbærmoussé

Af Bente Nissen Lundsgaard, 23. juni 2021

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Tine Thøgersen

Ansvarshavende chefredaktør

tine@hendesverden.dk

Kimmie Prütz Petersen

Madredaktør

kpp@hendesverden.dk

Louise Gram

Håndarbejds- og hobbyredaktør

louiseg@hendesverden.dk

Louise Mørup Sonne

Artikel-, fiktions- og planteredakør

louise@hendesverden.dk

Charlotte Wagner

Art Director

wagner@hendesverden.dk

Maj Bjerring Sørensen

Sundheds-, skønheds- og boligredaktør

maj@hendesverden.dk

Læserkontakt

hv@hendesverden.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk

annonce.egmontpublishing.dk

annonce.egmontpublishing.dk/contact


Om Hendes Verden

Hendes Verden byder på et hav af spændende og sjovt håndarbejde med masser af strik og hækling, men også broderi, syning og meget andet. Derudover får du et væld af lækre madopskrifter, ideer til have og bolig samt inspirerende hobby-sider. Hendes Verden byder også på masser af spændende læsestof samt hyggelige krydsord.