Vær med til at indstille årets håndarbejdsfe 2017 Læs mere

Hendes Verden artikler på Alt.dk

Strikkeopskrifter

Strik selv: Sjal i asymmetriske baner

Af , 28. april 2017

Strik selv: Bluse med fletninger

Af Stine Hoelgaard Johansen, 28. april 2017

11 strikkede og hæklede karklude & håndklæder

Af Pia Aas Degn, 8. marts 2017

Sådan laver du de fineste strikkede og hæklede nisser til jul

Af Ulla Mosegaard, 12. december 2016

Hækleopskrifter

Hækl selv: Net med romber

Af lotte, 28. april 2017

11 strikkede og hæklede karklude & håndklæder

Af Pia Aas Degn, 8. marts 2017

Hæklet julepynt: Her får du 15 fine opskrifter

Af Lotte Michelsen, 12. december 2016

Få hækling opskrifter på 8 skønne Disney figurer

Af , 12. december 2016

DIY

Servietfoldning: Sådan folder du en rose, åkande, butterfly, clutch og sommerfugl

Af Pia Aas Degn, 27. marts 2017

Knyt din egen hængekøje

Af Charlotte Schmidt Olsen, 27. marts 2017

10 sjove måder at lave pengegaver til konfirmanden

Af Lotte Michelsen, 16. marts 2017

11 strikkede og hæklede karklude & håndklæder

Af Pia Aas Degn, 8. marts 2017

Nem aftensmad

Skinkeschnitzler med sursød sovs

Af Mai Knauer, 17. april 2017

7 nye favoritter med kylling

Af Vibeke Lehn, 23. marts 2017

Nem moussaka

Af Cecilie Svensson, 19. marts 2017

Nem og smuk hverdagskylling

Af Lone Kjær, 14. marts 2017

Pastaretter

5 forførende pastaretter

Af Pernille Skjødt, 21. april 2017

Gnocchi med basilikumpesto

Af , 21. april 2017

Pasta og bøf med et orientalsk pift

Af Lone Kjær, 7. april 2017

Pasta med rejer & courgetter

Af Vibeke Lehn, 6. april 2017

Bagning

Cherry pie

Af Mira Arkin, 9. januar 2017

Chokoladetærte med ristede hasselnødder

Af Mai Knauer, 14. oktober 2012

Orange-chokoladekage med friske bær

Af Pernille Skjødt, 10. oktober 2012

Mandelkage med brombærmousse

Af Pernille Skjødt, 8. oktober 2012

Læs også om


Følg os på

Tilmeld dig vores Nyhedsbrev

Få inspiration til alt fra madlavning, sundhed og velvære samt et hav af spændende artikler og sjove konkurrencer ind i din postkasse.



Kontakt

Redaktionen


Tine Thøgersen

Ansvarshavende chefredaktør

tine@hendesverden.dk

Kimmie Prütz Petersen

Mad- og boligredaktør

kpp@hendesverden.dk

Louise Gram

Håndarbejds- og hobbyredaktør

louiseg@hendesverden.dk

Maj Bjerring Sørensen

Sundheds- og skønhedsredaktør

maj@hendesverden.dk

Louise Mørup Sonne

Artikel-, fiktions- og planteredakør

louise@hendesverden.dk

Charlotte Wagner

Art Director

wagner@hendesverden.dk

Tina H. Andersen

Håndarbejdstekniker

tina@hendesverden.dk

Læserkontakt

hv@hendesverden.dk

Kundeservice


Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45 / kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om Hendes Verden

Er man åben og kreativ af natur, så er det oplagt at åbne Hendes Verden. Dyk ned i en inspirationskilde af bolig, mad og hobby og hør beretninger fra helse- og skønhedsverdenen. Få gode råd til hverdagens udfordringer og læs redaktionens anbefalinger om alt fra nye helseprodukter til madtendenser fra nær og fjern. Vi fejrer det sunde liv og det gode humør – følg med i vores verden her.